Beer Cup - Epizod VIII - relacja

08:00

Ponad dwa tygodnie minęły od ostatniej bitwy w ramach pierwszej rundy Kato Beer Cup, a czas i chęć na napisanie formalnej relacji pojawiły się dopiero teraz. Po trosze dlatego, że  odbywała się ona w czasie Silesia Beer Fest II, a o tym wydarzeniu pisałem wcześniej. Wszystkie najważniejsze informacje znalazły się właśnie tam. Teraz czas na małe podsumowanie samej bitwy, której motywem przewodnim był żytni porter.


Ludzi na festiwalu była masa, także w samej bitwie wzięło udział wielu piwoszy - w sumie głosy oddało 121 osób. Z uwagi na promocję bitew to bardzo dobrze, ale z drugiej strony impreza nieco zginęła w natłoku tego, co działo się w Galerii Szyb Wilson.Miałem obawy co do wciśnięcia stolika piwowarów w kąt sali, ale niepotrzebnie. Ekipa wspomagająca zbierała na dodatkowym stoliku komplet próbek i dopiero przekazywała grzecznie ustawionym w kolejce spragnionym domowego piwa. 


Zwycięska okazała się trzyosobowa ekipa - Ania Jędrzejek, Kuba Kawa i Artur Pankiewicz, czyli Browar Jarząb. Pozostali piwowarzy zdobyli podobną liczbę głosów.Skoro znamy już wszystkich ćwierćfinalistów, to czas zestawić pary (tudzież większe ilości piwowarów) w kolejnych bitwach, ich daty oraz style. 

ĆWIERĆFINAŁY
 
Bitwa I - 2 czerwca - styl: grodziskie

Łukasz Wróblewski (Browar Bastion) vs. Sławomir Winiarski (Browar Winiarski)
Bitwa II - 15 czerwca - styl: APA

Artur Lesiak (Hołda Chmielu) vs. Tomasz Dawidowicz
Bitwa III - 30 czerwca - styl: american wheat

Joanna Grzybowska i Mateusz Równicki (Curly Moose) vs.  Bartosz Juszczyk i Tomasz Ziajski (Browar Pyrlik)

Bitwa IV - 14 lipca - styl: witbier

 Bartosz Hons, Michał Pactwa i Darek Prostak (Suchy Karton) vs. Ania Jędrzejek, Kuba Kawa i Artur Pankiewicz (Browar Jarząb)

Ostatnia bitwa będzie przede wszystkim problemem logistycznym - jak usadzić sześcioro piwowarów przy jednym stole. Ja już wiem, że będę potrzebował osoby, która gościnnie przygotuje relację na bloga. Pełną, razem ze zdjęciami i takimi tam. Ktoś chętny?


Zobacz także

2 komentarze

 1. coś mi się wydaje, że nie dam rady cię zastąpić, ale myślę o pewnym duecie, który może sprostać wyzwaniu i będzie Pan zadowolony ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten duet to alkusy. Ale sympatyczne.
   Myślałem o jeszcze jednym typie;) Ma lekkie pióro ino zdjęć nie robi.

   Usuń

Obserwatorzy