O mnie


Cześć, nazywam się Tomasz Gebel i witam Cię na Piwnych Podróżach! Blog powstał z połączenia dwóch pasji - do szwendania się i picia dobrego piwa. Najpierw zacząłem chodzić po górach, a dopiero później odkryłem bogaty świat piwa. Z czasem rozsiadł się wygodnie on w moim życiu i obecnie zajmuje sporą jego część. Wraz ze mną na Piwnych Podróżach masz okazję odwiedzać browary rzemieślnicze, jeździć na piwne wycieczki, degustować na górskich szlakach i piwnie szczytować. Poznasz też lokale z dobrym piwem, a przede wszystkim ludzi związanych ze światem piwa. 

Mieszkam w Jaworznie, a pochodzę z Sosnowca, który odcisnął na mnie swoje piętno. Podobnie jak Cieszyn, w którym studiowałem i często bywam. Jestem miłośnikiem i orędownikiem piwa, kolekcjonuję kufle, szklanki i pokale. Niektórzy nazywają mnie birofilem, a jeszcze inni blogerem. Udaje mi się zarażać piwnymi smakami i bardzo mnie cieszy, kiedy kolejne osoby odkrywają, że nie każde piwo smakuje tak samo. Przeczytałem kiedyś, że nie można wypić każdego piwa, ale można próbować i tego właśnie będę się trzymał. 

Przechodziłem różne etapy piwnego wtajemniczenia, ale dopiero od niedawna spożywam "złocisty" napój świadomie. Zwracam uwagę na producentów, style, uważnie czytam etykiety, koncentruje się na aromatach, smakach. Cząstkę serca (i wątroby) zostawiłem w Cieszynie, gdzie w czasie 5 lat studiów pedagogicznych, odbyłem równoległą piwną edukację. To tam dowiedziałem się o porterach, pszenicach, pilsnerach i tmavych. Cały czas się uczę. Z jednej strony poszukuję piw idealnych na spokojne, wakacyjne spożywanie, a z drugiej pragnę coraz to nowych i dziwnych smaków.

Pisanie bloga to część tej nauki. Dzięki temu mam motywację do szukania informacji i czytania  o piwie. To blog zmotywował mnie do niejednej podróży piwnej. Nie uważam się za osobę, która przesadnie dużo wie o piwie, ale na pewno taką, która chce się uczyć i jednocześnie chce się swymi odkryciami dzielić. Nie jestem pracownikiem browaru, zawodowym degustatorem, sędzią piwnym, mój zawód nie jest w ogóle związany z piwem. Blog to hobby, którym się bawię.

Piwo jest towarzyszem moich podróży. Zabieram je ze sobą, wszak piwo smakuje lepiej w pięknym otoczeniu. Wolę jednak kupić na miejscu zgodnie z zasadą: myśl globalnie, pij lokalnie.

Piwny świat jest piękny i różnorodny. Poznawanie go to wielka frajda!

Jeśli masz jakieś uwagi, spostrzeżenia odnośnie bloga - pisz.
Jeśli coś Ci się podoba lub nie - pisz.
Cieszy mnie, gdy ktoś czyta to, co napiszę, a dowiaduję się o tym z lajków i komentarzy. Są ważne.

Mail: tomasz.gebel@gmail.com

Obserwatorzy