Magiczne Donington w 1993

16:43

11 kwietnia 1993 roku na torze Formuły 1 Donington w Leicestershire miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie w dziejach tego sportu. W fatalnych warunkach pogodowych brazylijski kierowca Ayrton Senna nie dość, że wygrał, to jeszcze zmiażdżył swoich konkurentów, dublując wszystkich poza jednym Damonem Hillem. To właśnie Sennie, który po swojej tragicznej śmierci w 1994, po dziś dzień jest ostatnią ofiarą zawodów Formuły 1, zostało dedykowane piwo Magic Donnington '93 z Browaru Widawa.


Piwo tym razem będące hołdem Wojtka Frączyka dla Ayrtona Senny, to klasyczny angielski Extra Special Bitter. Został nagrodzony 2 miejscem w Konkursie Piw Rzemieślniczych Birofilia 2013.
Magic - tribute to best racing driver ever, czyli hołd dla najlepszego kierowcy wyścigowego wszech czasów. Tak prezentuje się butelka piwa, które w skrócie nazywane jest Magic. Sam napis przecięty jest dwoma niebieskimi pasami, podobnie jak charakterystyczny kask brazylijskiego kierowcy. Etykieta sprawia przyjemne wrażenie, przywołuje na myśl obrazki z gier na Amigę. Psssst...


Do szklanki przelałem piwo o pięknej miedzianej barwie i bujnej, białej pianie. Od razu też rozszedł się fantastyczny, chmielowy aromat. Przy czym cytrusowość zapachu bezsprzecznie wskazuje na chmiel zza oceanu. Słodowość jest wyczuwalna, lecz zdecydowanie na drugim planie. W smaku jest i orzeźwiająco, i goryczkowo. Piwo jest tęgie, ale nie zapychające. Zdecydowanie sesyjne dzięki niewielkiemu wysyceniu. Bardzo smaczne.

Dla mnie jedno z ciekawszych piw tego roku, jedno z tych, które chciałbym na co dzień znajdować na półce w pobliskim sklepie. Z butelki jest równie dobre, jak to pite na Birofiliach. 

Informacje techniczne:
Styl: Extra Special Bitter (ESB)
Butelka: 0,5 litra
Zawartość alkoholu: 5,6%
Ekstrakt/PLATO: 14%
Producent: Browar Widawa
Data ważności: ?

Zobacz także

3 komentarze

 1. Etykieta super! Skojarzyła mi się z plakatami z filmów z lat .80 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kierowcy WYŚCIGOWEGO, na Odyna! Rajdowi jeżdżą w terenie, jak Hołowczyc... Wyścigowi po torach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moc Odyna mnie oczyściła, razem z Sziwą, Neptunem i Perunem przyszli, nie mówili nic, lecz dali mocno odczuć...

   Usuń

Obserwatorzy