Beer Cup - druga faza

08:00

W Beer Cup - podobnie jak w Marvel Cinematic Universe - kolejną fazę mamy za sobą. Osiem ostatnich bitew wyłoniło najsilniejszych bohaterów, których losami będziemy emocjonować się w ćwierćfinałach. Najbliższy miesiąc z hakiem i cztery bitwy pokażą, którzy piwowarzy nie tylko awansują do półfinału, ale też rozpalą nasze zmysły swoim piwem. Kto zrobi najlepsze piwo? Kto zostanie na placu boju? Kto straci duszę w walce z Thanosem (publiką)? 


Powyższa grafika elegancko pokazuje, kto zmierzy się z kim w poszczególnych bitwach. Zgodnie ze zaktualizowanym regulaminem Beer Cup, w każdej bitwie zobaczymy pięć zespołów - po dwa najlepsze z każdej bitwy i jeden z tak zwaną "dziką kartą". O dziką kartę walczyli piwowarzy z trzecich miejsc w poszczególnych bitwach - do poszczególnych ćwierćfinałów awansowali Ci, którzy w swojej bitwie zdobyli więcej punktów od swoich bezpośrednich konkurentów.

Przy opisie każdego ćwierćfinału znajduje się opis stylu piwa, a także lista startowa piwowarów. Klikając na nazwie i nazwisku przeniesiecie się do zapowiedzi pierwszej ich bitwy, gdzie znajduje się prezentacja browaru i rozmowa z piwowarami. Klikając na tekście za myślnikiem przeniesiecie się do relacji z bitwy. Fajnie, nie?

Ćwierćfinał 1 - 17.05.2018

Dark saison - sezonowy letni styl produkowany w Walonii (francuskojęzycznej części Belgii). W czasach przed upowszechnieniem się urządzeń chłodzących warzone na koniec sezonu zimnego, by starczyło na ciepłe miesiące. Musiało być jednocześnie wystarczająco mocne by przetrwało ciepłe miesiące, ale chłodzące i odświeżające podczas lata. Obecnie warzone przez cały rok w małych, rzemieślniczych browarach, których budynki odzwierciedlają ich pochodzenie od farm. I nie tylko.

W bitwie biorą udział:


Ostateczne wyniki pierwszego ćwierćfinału wyglądają następująco:


  1. Browar Domowy Kazamat (Dominik Friedek) - 37 głosów - piwo numer 5,
  2. Kista Piwa (Seweryn Pająk) - 36 głosów - piwo numer 4,
  3. Biýreczek (Michał Jureczek) - 34 głosy - piwo numer 1,
  4. Hołda Chmielu (Iwona Gruszka i Artur Lesiak) - 15 głosów - piwo numer 2,
  5. Browar Domowy Kamil Witkowski (Kamil Witkowski) - 10 głosów - piwo numer 3.


Seweryn i Dominik - zwycięzcy pierwszego ćwierćfinału. BRAWO!

Ćwierćfinał 2 - 24.05.2018

Herbal pale ale - posmaki użytych ziół powinny być niskie do umiarkowanych. Nie mogą jednak całkowicie zdominować profilu piwa. Niskie do średnio intensywnych powinny być za to posmaki słodowe o zbożowym, chlebowym, a nawet delikatnie karmelowym zabarwieniu. Estry owocowe są obecne na niskim poziomie. Nuty chmielowe na niskim poziomie. Goryczka niska do średnio intensywnej, pochodzi zarówno od ziół, jak i od chmielu. Nie może być cierpka ani ściągająca. Powinna występować równowaga między słodowością a chmielowo–ziołową goryczką, jednakże balans może być delikatnie przesunięty w stronę goryczki. Brak posmaków alkoholowych. /z opisu stylu do Łódzkiego Konkursu Piw Domowych/

W bitwie biorą udział:


Ćwierćfinał 3 - 7.06.2018

Witbier - 400-letni styl piwa, który zanikł w latach 50 XX wieku; wskrzeszony przez Pierre Celis w browarze Hoegaarden i od tego czasu jego popularność stale rośnie. To ultra pijalne piwo, którego smak to przyjemna słodycz (z nutami miodu i/albo wanilii) i smak skórki cytrusowej, pomarańczowej owocowości. Orzeźwiające, rześkie z wytrawnym, często kwaśnym finisz. Może posiadać smak pszeniczny. Opcjonalnie może być lekko mleczno kwaskowe. Smaki ziołowo-przyprawowe, pochodzące od kolendry i innych przypraw są powszechne, powinny jednak być subtelne i zrównoważone, nie dominujące.Ćwierćfinał 4 - 21.06.2018

Coffee brown ale - brytyjskie brown ale z dodatkiem kawy. Powinno to być lekkie piwo ze słodkim słodowym aromatem z nutkami toffi, orzechowymi, i/albo nutami karmelowymi. Słodowość w smaku może również mieć cechy prażone, ciasteczkowe, albo toffi. Goryczka powinna być średnia do średnio niskiej.
Z uwagi na ograniczoną liczbę godzin w jednej dobie po kolejnych ćwierćfinałach prawdopodobnie będę aktualizował ten wpis, wpisując wyniki i krótką relację. Jeśli uda mi się w ogóle pojawić na którejkolwiek z ćwierćfinałowych bitew, to będę szczęśliwy.

Zobacz także

0 komentarze

Obserwatorzy