Losowanie Beer Cup 2019

09:09

W poniedziałkowy, leniwy i dość chłodny wieczór Absurdalnej udało się przyciągnąć kilkunastu domowych piwowarów. 26. listopada odbyło się losowanie czwartej edycji śląskich bitw piwowarów Kato Beer Cup. Lista zapisów na edycję 2019 zapełniła się szybko, więc i z losowaniem nie było na co czekać. Mi udało się być nieco wcześniej i podpytać jeszcze o to i owo.


Do konkursu po raz kolejny zgłosiło się 40 domowych browarów. Część z nich już dobrze znacie, bo swoje piwa polewały na wszystkich dotychczasowych edycjach, a część to debiutanci. Bardzo fajnie, że i oni się pojawiają. Ciekawi mnie, czy ktoś chciał wystartować, ale nie zdążył się zapisać...

Zagraniczna z Artezana - łagodnie mówiąc - nic nie urwało ;)
Generalnie czwarta edycja nie będzie nieść jakichś drastycznych zmian w regulaminie. Nie będzie zamykania piwowarów na zapleczu, stemplowania głosów i konieczności pilnowania każdego piwowara przez lotny szwadron PSPD. To ma być wciąż zabawa. Musimy mieć nadzieję, że każdy startujący będzie grał fair, postępował etycznie, a moralność to nie tylko wspomnienie z religii odbywającej się w salce katechetycznej za kościołem parafialnym. Uczciwość przede wszystkim!


Style poszczególnych bitew zostały zaproponowane przez Remika i dostosowane terminami do konkursów piwowarów domowych. Kilka wzbudziło spory entuzjazm, a kilka ogólny facepalm. Choć jeden z uczestników nawet marzył o roggenbierze. O best bitterze chyba nikt nie marzył. Niemniej jednak to zawsze ciekawa okazja do poznania nowego piwnego świata. Na styl finałowy jeszcze poczekamy, bo w jego wyborze będzie uczestniczył browar - ten, w którym zwycięskie piwo będzie warzone. Sam browar nie został jeszcze wybrany. Macie jakieś typy wśród tych na Śląsku?


Jak zobaczycie na zdjęciu poniżej daty są już ustalone. Pierwsza bitwa już 17.01.2019 roku! Ale jazda! Na tym zdjęciu powinno być widać wszystko, bo na FB wszystkie zdjęcia są w zmasakrowanej jakości.


Ja ze swojej strony prawilnie przypominam, że wszystkich startujących piwowarów będę męczył pytaniami, dopraszał się o zdjęcia, a jak wymyślę coś jeszcze, to coś jeszcze... 

Remik i Janek - Prezes Absurdalnej i Prezes Śląskiego Oddziału Terenowego PSPD
Pretendenci - Ci, którzy mają za dużo czasu i mogą w poniedziałek iść do knajpy :)

Sierotki (nie mylić z radykalnymi Husytami) w akcji

Zobacz także

0 komentarze

Obserwatorzy