Finał Kato Beer Cup

09:54

Stało się, ostatnia bitwa drugiej edycji Kato Beer Cup już za nami. Tłumy zgromadzone w Absurdalnej potwierdziły, że to największe tego typu wydarzenie w naszym kraju. Oddane zostały 242 głosy, a że można było głosować na dwa piwa to wiadomo, że w głosowaniu wzięło udział co najmniej 121 osób. Sądzę, że było ciut więcej, bo sam byłem świadkiem, że nie wszyscy głosowali na dwa piwa. Nie widziałem w Absu nigdy tylu ludzi, kolejka do baru była przeogromna, a momentami nie dało się nawet sensownie stać, a co dopiero siedzieć. 

Pretendenci - Iwona z Arturem, Daniel, Łukasz i Paweł.
W finale mierzyły się ze sobą cztery browary domowe - Hołda Chmielu (Iwona Gruszka i Artur Lesiak), Mody Home Brewery (Daniel Lempke), Browar Domowy Bastion (Łukasz Wróblewski) i Browar Dwie Lewe Ręce (Paweł Masłowski). Najlepsi z najlepszych, elita warzenia domowego i nie tylko. Piwowarzy mieli niełatwe zadanie, bo finałowym stylem był quadrupel. Belgijski mocarz nie jest ani specjalnie popularny w naszym kraju, ani szczególnie łatwy do uwarzenia.


Jak zobaczycie na zdjęciach ostatnie spotkanie zgromadziło licznych domowych piwowarów, którzy startowali w tej edycji zabawy, członków PSPD, przedstawicieli okolicznego świata piwnego, członków Katowickiego Projektu Piwnego (Ave Prezes!), blogerów i innych zboczeńców.


Z uwagi na trudności logistyczne postanowiono rozdać deseczki jurorom (czyli wszystkim gościom), a następnie roznosić do stołów kolejno próbki, zmniejszone dodatkowo aby każdy mógł spróbować i wydać werdykt. Ponoć nie wszyscy dostali piwo mimo to. Prawda że bombowo?! Degustację umilały mi liczne rozmowy, bo dwa sezony bitew sprawiły, że znacznie wzrosła liczba znajomych osób i twarzy. Lubię taki klimat.

Oto czwarte, trzecie, pierwsze (w momencie ogłoszenia drugiego już wiedzieli!) i drugie miejsce w konkursie.

Finał okazał się bardzo wyrównany. 242 oddane głosy chyba nigdy nie podzieliły się aż tak równo. Świadczy to dobrze o poziomie piw. Sami piwowarzy trochę kręcili nosami na swoje dzieła, ale to tylko dobrze świadczy o ich krytycyzmie. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

  1. Hołda Chmielu (Iwona Gruszka i Artur Lesiak) - 73 głosy, próbka nr 3,
  2. Mody Home Brewery (Daniel Lempke) - 65 głosów, próbka nr 2,
  3. Browar Dwie Lewe Ręce (Paweł Masłowski) - 54 głosy, próbka nr 1,
  4. Browar Domowy Bastion (Łukasz Wróblewski) - 50 głosów, próbka nr 4.
Wszyscy zostali nagrodzeni przez sponsorów imprezy - Śląski Oddział PSPD, sklep Piwo Piweczko, sklep Dobry Chmiel oraz Browar Śląski Alternatywa. Oczywiście główną nagrodą jest uwarzenie zwycięskiego piwa w rudzkiej Alternatywie. Warzenie już niedługo! Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim finalistom! Do zobaczenia w trzeciej edycji.

Hołda Chmielu w blasku fleszy

Na koniec stała się rzecz nieprawdopodobna, ale bardzo miła. Mój kupon został po raz drugi z rzędu wylosowany przez sierotkę. Dla samej miny Prezesa Janka warto było oddać ten głos! Dzięki za kolejne szkło w kolekcji i tekturową tubę na piwo!;) 


Moment ogłoszenia drugiego miejsca. Wiadomo.
Farciarz. W sobotę puszczam kupon.

Zobacz także

2 komentarze

Obserwatorzy