Beer Cup 2017 - Epizod IV - relacja

12:30

Czwarta bitwa Kato Beer Cup 2017 odbyła się w sobotnie popołudnie. Wypełniona po brzegi Galeria Szyb Wilson i odbywający się tam Silesia Beer Fest były gospodarzem tego epizodu. Jednym się to podoba, drugim niekoniecznie. Zaletą jest niewątpliwie możliwość promocji imprezy wśród osób, które nie miały do tej pory kontaktu z piwem domowym. Stali bywalcy odczuwają jednak to, że wydarzenie zepchnięte jest na ubocze wielkiej imprezy i ginie w natłoku absorbujących ciekawostek. 


Należy zgodzić się z obiema tezami, choć dla mnie aspekt promocyjny przeważa nad pewnymi niedogodnościami. Zresztą liczba głosujących pokazała, że bitwa i tak cieszyła się ogromną popularnością.


Pięć domowych browarów, o których pisałem tu, przygotowało piwo w stylu roggenbier. Oczywiście odbyła się zwyczajowa prezentacja tego mało popularnego stylu, a organizatorzy szybko pokonali niewielkie trudności organizacyjne.


Przy stoliku do wydawania próbek piwa zgromadził się nielichy tłum ludzi, ale wydawanie szło sprawnie. Największą trudność stanowiło znalezienie miejsca, w którym można było spokojnie swoje kubeczki postawić. Dalej było już łatwo, bo ja swoją najlepszą próbkę wytypowałem od razu i tylko troszkę wahałem się przy drugiej. Okazało się, że większość ludzi zagłosowała tak jak ja.


Czas bitwy minął szybciutko, ponieważ degustowaliśmy domowe piwa Wojtka, Mikołaja i Artura, a tu nagle niezastąpiony Jan K. zaczął odczytywać wyniki czwartej bitwy.

  1. Browar Domowy Bastion - Łukasz Wróblewski - 67 głosów - próbka numer 2,
  2. Browar Domowy Kista Piwa - Seweryn Pająk - 58 głosów - próbka numer 4,
  3. Browar Domowy Gorcek - Krzysztof Ruda - 52 głosy - próbka numer 5,
  4. Browar Domowy Hindenburger - Dariusz Dmytryszyn - 30 głosów - próbka numer 1,
  5. Browar Domowy Małe z Pianką - Patryk Wocka, Damian Hennek - 24 głosy - próbka numer 3.
Zwycięzcy - Łukasz i Seweryn. Zdjęcie dzięki uprzejmości Hołdy Chmielu.
Gratulacje dla zwycięskich browarów domowych. Łukasz i Seweryn dołączą do Grzegorza Burczaka oraz Artura Lesiaka i Iwony Gruszki w ćwierćfinale, w którym spożywać będziemy piwa w stylu american brett. Do zobaczenia!


To etykieta zwycięskiego piwa - przepiękna!

Zobacz także

0 komentarze

Obserwatorzy