Finał Beer Cup 2016

08:34

17 listopada 2016 odbędzie się wielki finał pierwszej edycji katowickich bitew piwnych Kato Beer Cup. Minęło jedenaście miesięcy, od kiedy zgłoszeni do zabawy piwowarzy domowi zostali rozlosowani do poszczególnych bitew i zobowiązali się do zgłoszenia piw w wyznaczonych tą drogą stylach. Jedenaście miesięcy wypełnionych dobrą zabawą, degustacją piw, poznawaniem nowych ludzi i integrowaniem środowiska beer geeków. Z tej okazji czas na krótkie podsumowanie.


W finałowej bitwie zmierzy się Artur Lesiak z browaru Hołda Chmielu oraz trio piwowarów Anna Jędrzejek, Artur Pankiewicz i Jakub Kawa z Browaru Domowego Jarząb. Klikając na nazwy browaru przeczytacie więcej o nich.


Oba browary wystawią piwo w stylu irish red ale, a zwycięska receptura zostanie uwarzona w świętochłowickim Browarze ReCraft. A co za nami?Świetną informacją jest to, że nie było w naszym kraju spotkań tego typu, które jednorazowo gromadziły taką liczbę gości, chętnych by spróbować i wybrać najlepsze piwo! Gratulacje dla organizatorów!

Smutną informacją jest, że jedno z piw z małego finału nie wyszło, więc zwycięzcą walkowerem został Sławomir Winiarski i to on zajął trzecie miejsce w Beer Cup. Gratulacje!

Zobacz także

0 komentarze

Obserwatorzy